Endoda Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında...

Endoda Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında... Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında bu yıl Manisa’dan Endosa Kalıp AŞ yer aldı. TOBB’da düzenlenen ödül töreninde Endosa Kalıp AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, ödülünü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil’in elinden aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında bu yıl Manisa’dan Endosa Kalıp AŞ yer aldı. TOBB’da düzenlenen ödül töreninde Endosa Kalıp AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, ödülünü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil’in elinden aldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlendi.  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil’in yer aldığı,  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde 2016 yılında hızlı büyüyen 100 şirketler ödüllerini aldı. Bu yıl hızlı büyüyen 100 şirket arasında  Manisa’dan Endosa Kalıp AŞ firması yer aldı.

 

Endosa AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, ödülünü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve  Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil’in elinden aldı. ‘Endosa Kalıp AŞ. ile gururlandık’ 2016 yılında yaşanan bunca sıkıntılara rağmen iş dünyasının çalışma azminden hiçbir şey kaybetmeden başarı öykülerini yazmaya devam ettiğini  belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, ‘İş dünyası olarak her zaman üretmeye, katma değer yaratmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında girme başarısını gösteren Endosa Kalıp AŞ. Manisa’mızın gurur kaynağı olmuştur.

 

Başta firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık olmak üzere bu başarıda pay sahibi olan şirketin yöneticilerini ve çalışanlarını canı gönülden kutluyorum. Başarılar diliyorum. Gelecek sene bu listede Manisalı firmaların artmasını temenni ediyorum’ dedi. ‘Ülkemiz için çalışıyor ve üretiyoruz’ Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 firması arasında yer alan Endosa Kalıp AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, ödül törenine eşi Semra Kaplan Kıvırcık ile birlikte katıldı. Bu ödülün kendileri için çok büyük bir anlam ifade ettiğini belirten Endosa Kalıp AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, ‘Muradiye Sanayi Bölgesi’nde otomotiv, beyaz eşya ve savunma sanayine parça üretmek amacıyla 2000 yılında firmamızı kurduk. 10 yıllık kalıp üretimindeki tecrübemizi dökümcülük ile birleştirdik. Yöneticilerimiz ve çalışanlarımız gayretleri ile hızla büyüme sürecine girdik. Bizler yaşadığımız şehir için, ülkemiz için çalışıyoruz.

 

Bundan sonra da çalışacağız. Bizlerin hedefleri büyük. Ülkemizin hedefleri büyük. Bu hedeflere ulaşmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz’ diye konuştu. ‘Türkiye'deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler" En hızlı büyüyen şirketleri belirleyen Türkiye 100 yarışmasının ödül töreninde konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek istiyoruz” dedi.​ TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, düzenledikleri yarışma sonucunda, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin 2012-2015 dönemindeki ortalama büyümesinin yüzde 438 olduğunu belirterek, "Bu müthiş bir rakam. Türkiye'deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler." dedi. Töreni 2016 yılı bitmeden yapmayı düşündüklerini belirten Hisarcıklıoğlu, yurt içinde arka arkaya yaşanan olaylar nedeniyle töreni birçok kez ertelemek zorunda kaldıkları ifade etti.  ‘Üretim yapmak zor ve zahmetli bir süreç’ TOBB’un düzenlediği "Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi" yarışmasında ödül alan firmalar için TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, üretim yapmanın zor ve zahmetli bir süreç olduğunu söyledi. Gelişmiş ülkelerdeki büyük bankaların aktif kaliteleri ile ilgili sıkıntılar bulunduğunu anlatan Canikli, Türk bankalarının aktiflerine dair ise bir sıkıntı olmadığını kaydetti. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli konuşmasında, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle kredilerin yapılandırılmasına ilişkin uygulamanın önümüzdeki hafta başlayacağını belirterek, "Bankanın 'hayır' diyebileceği bütün alanları kapatıyoruz

 

Kesinlikle hiçbir firmamızın söylediğimiz (finansal) sıkıntılar nedeniyle piyasadan çekilmesine müsaade etmeyeceğiz" dedi. Konuşmaların ardından, listeye giren firmalara ödülleri verilirken, birinciliği Antalya'dan Ares Tersanecilik firması elde etti. Bu firmayı Kocaeli'nden Best Modüler Mobilya ve Es Group Denizcilik, İstanbul’dan Dönersan Döner firmaları takip etti. Listede İstanbul'dan 39, Kocaeli'nden 8, İzmir'den 7, Adana, Ankara ve Antalya'dan 5'er, Gaziantep'ten 4, Bursa ve Kayseri'den 3'er şirket yer aldı. Sektörel dağılıma bakıldığında ise toptan ticaret, 24 firma ile listede en çok yer alan sektör oldu. Bu sektörü, 8'er firma ile gıda ürünlerinin imalatı ile bilgisayar programlama, danışmanlık ve ilgili faaliyetleri, 6'şar firma ile kauçuk ve plastik ürünleri ile fabrikasyon metal ürünleri imalatı sektörleri izledi.

Copyright © 2021 Endosa Kalıp & Alüminyum Enjeksiyon